Предложение за промяна на визията на сайта!

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Предложение за промяна на визията на сайта!

Мнениеот pnikolov » Чет Юли 05, 2007 1:04 am

Привет,

От две седмици редовно влизам тук, чета с часове и вече почнах да се чувствам доста по-добре, в началото четях само някакви термини и шеги между потребитлите, но след прочитането на почти всички статии, това място ми стана втори дом :D .

Та на същината на темата. Занимавам се с разработка на приложения за интернет и по-специално уеб дизайн. Позволих си тази вечер, докато четях една статия, да помисля как може да се подобри сайта(води се професионални изкривяване :D ).
Главното нещо което му куца е дизайна.. има добри статии, но визуално не са поднесени добре, в смисъл вече сме 2007-ма година, а стила на дизайна е на сайт от 90-те години на миналия век..

За няколко часа(по-точно 3) нахвърлях набързо идеите си за дизайн на портал от този клас, все пак гледам доста посещения прави, а и претендира за сайт номер едно на тази тематика. Разбира се резултатите не са впечатляващи, но съм ентусиазиран да ви ги покажа :) . Ако не ме домързи утре ще направя още подобрения.

Ако администраторите на сайта го харесат, мога да им предоставя работния файл, както и да го парсна на XHTML, CSS, w3c valid (XHTML 1.0 Strict), ще се вижда еднакво под всяка резюция, без значение браузъра(IE, FireFox, Opera, Safari)

По принцип ми плащат за тая работа, но в този случай всичко го правя, защото искам този спорт да стане по-известен, а добрият сайт е една крачка в тази посока.

Ето го самият дизайн, ще се радвам да чуя мнението ви(изображението е около 600KB).
Изображение:
Изображение

Ето и директен линк: http://nikolov.biz/temp/mtb/v2.jpg


Поздрави! Ще се радвам да разбера какво мислите за дизайна!

:)
Последна промяна pnikolov на Чет Юли 05, 2007 1:16 am, променена общо 1 път
http://www.nikolov.biz - личен сайт
http://www.bg-webmaster.com - мястото на българския уебмастър
Аватар
pnikolov
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 10:11 pm
Местоположение: SS/EU/BG/VR

Мнениеот klmn » Чет Юли 05, 2007 1:10 am

Е па убав е. :)
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Harka » Чет Юли 05, 2007 1:13 am

Мда, определено ми харесва повече. На сегашния така и не можах да му свикна напълно...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Юли 05, 2007 1:14 am

А на мен ми изглежда твърде стандартен. Похвала за старанието, при всички положения.
Последна промяна PtD на Чет Юли 05, 2007 1:15 am, променена общо 1 път
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Harka » Чет Юли 05, 2007 1:15 am

PtD написа:А на мен ми изглежда твърде стандартен.

Т.е.?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pnikolov » Чет Юли 05, 2007 1:19 am

Ами аз работих на сляпо.. в смисъл въобще не знаех какво трябва да правя.. по-принцип клиента казва какво иска :)

Гледам сегашния сайт е портален тип, та рекох да спретна нещо класическо, по-принцип не обичам такива, но се налага да ги правя..

Раздвижените неща изглеждат по-добре, но пък са по-тежки за зареждане, по-трудно се поддържат и т.н, все пак тук става дума за портал доколкото преценявам :popcorn: , благодаря за добрите отзиви :)
http://www.nikolov.biz - личен сайт
http://www.bg-webmaster.com - мястото на българския уебмастър
Аватар
pnikolov
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 10:11 pm
Местоположение: SS/EU/BG/VR

Мнениеот Admin » Чет Юли 05, 2007 1:49 am

Здравей :) Благодаря ти, че си се заиграл да направиш подобен проект :agree:
Първо да си кажа и аз мнението... визията е приятна, поне на пръв поглед може би е по-добра от сегашната, особено както сме свикнали вече с нея и ни е доскучала. Има някои неща, които не ми се връзват съвсем - например горната част (картинката и менюто до нея) заемат голяма част от страницата. Ама то за всеки дизайн може да се намерят подобни неща. Като цяло ми харесва. И като цяло си прав за нещата, които сиписал за сегашния.
ОБАЧЕ промяната не е толкова просто нещооо... за съжаление. За сегашния дизайн, чисто визуално, вече съм го коментирал доста. На мен ми харесва, на другите хора според зависи. Основният проблем не е в дизайна, а в технологията тъй да се каже. Там сайтът наистина е остарял морално, той като аз не съм нито програмист, нито уеб-дизайнер, а и преди години, в началото, нямах нито хостинг с много възможности, да не говорим за собствен сървър... а и да съм имал, кел файда като не знам да ги ползвам :D В основни линии става въпрос за следното: поради ред причини html файловете са направени по на-обикновена и допотопна "технология", защото само такава е достъпна за мен, само че поради някои особености и развития през годините всичко е доста забатачено и навързано едно с друго до степен, че ако трябва да се промени, това според мен ще изисква да се променят всички налични html файлове, а те са повече от 1000! Правил съм го това вече 1-2 пъти, но на по-ранен етап, когато имах и твърде много свободно време. Сега вече ми е невъзможно.
Това не означава, че нещата ще останат завинаги така допотопни. В общи линии рано или късно пред сайта се очертава някоя от следните възможности: или преминаване към CMS (дано не бъркам понятията), или най-малкото преминаване към по-модерни технологии за уеб-дизайн. както казах, и в двата случая според мен ще трябва да се правят промени (и то едва ли ще могат да станат автоматизирано) на всички налични html файлове. Затова за промени ще мисля тогава, когато имам малко повече спокойствие, за да проуча нещата в подробности, както и възможност да наема хора, които в рамките на седмица да свършат "черната" работа по модифициране на повече от 1000 файла. Напълно невъзможно ми е да се ангажирам с прогноза кога може да стане това - може да е след година, може и след две. Не е тайна, че за мен винаги е било по-важно съдържанието, то ми е приоритет и на него наблягам, а повярвайте, то не ми отнема никак малко време.
Така че независимо от броя и качеството на предложенията за нов дизайн и за още по-съществени промени, засега съм пас, тъй като нямам необходимите ресурси, за да ги осъществя като хората. сами виждате, че дори промените с форума още не са доведени докрай... примерно откъм външен вид. Няма как, ако трябва да намеря време за занимания с външния вид на форума, трябва примерно да не го чета 1-2 седмици, а за да не го чета, трябва да го спра :D
За съжаление сега нямам време за повече обяснения, тъй като списъкът със задачи е безмилостно дълъг :crap: Надявам се, че съм внесъл известна яснота все пак :) :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот X3MIST » Чет Юли 05, 2007 7:14 am

Admin най-добре си знае за това какво е в състояние да направи със сайта, както е обяснил. Сегашната визия вярно е остаряла, но поне е лека. Много интерактивни и красиви сайтове ги чака човек сума време докато се заредят, а това не е приятно.
pnikolov поздравления за желанието. Според мен изглежда добре. Настина изображението е малко голямо, но това е лесно поправимо. Като цяло е приятно на вид.
Добре е, че има хора, които ги е грижа за сайта и имат желание да помагат.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот pnikolov » Чет Юли 05, 2007 9:03 am

Благодаря за изчерпателното изяснение как стоят нещата. В интерес на истината и аз си помислих, че преминаването към CMS е добра идея. Рано или късно ако не към готова CMS, то подобна трябва да се направи за самия сайт. Обновяването ще става чрез администратроски панел, ще има база данни с всички статии, система за скинове, чрез която дизайна на целия сайт(колкото и хиляди страници да е) се сменя чрез сменянето на 2-3 файла и т.н Това все някога трябва да стане.. ще е по-добре за всички и за екипа на сайта, които ще го поддържа с пъти по лесно от сега, както и за потребителите, които ще имат повече функционалност.

:)
Ако може Admin да редактира първия ми пост и да сложи картинката така, защото в момента разпъва страницата на по-малка резолюция.

Изображение
http://www.nikolov.biz - личен сайт
http://www.bg-webmaster.com - мястото на българския уебмастър
Аватар
pnikolov
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 10:11 pm
Местоположение: SS/EU/BG/VR

Мнениеот mulltex » Чет Юли 05, 2007 10:26 am

мога да дам една идея, ако мислите сериозно да правите нов изглед - това отгоре, което е следата от гума и се променя в зависимост от сезона е добре да има нещо подобно и на новия изглед.... Така ще изглежда по-добре...
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm

Мнениеот bluskanie » Чет Юли 05, 2007 10:27 am

Има нужда от нов изглед :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Teodor40 » Чет Юли 05, 2007 10:38 am

От друго има нужда сайта, обаче не е за тази тема.
Иначе поне сега не изморява, а стане ли шарен непременно ще почне и да дразни.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот КънчоДамянов » Чет Юли 05, 2007 6:29 pm

Проблема със сайта не е толкова сериозен, колкото този с форума.
Страшни тапаци са се завъдили и скоро ще се раздават плесници.
КънчоДамянов
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 8:07 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Чет Юли 05, 2007 7:08 pm

КънчоДамянов написа:Проблема със сайта не е толкова сериозен, колкото този с форума.
Страшни тапаци са се завъдили и скоро ще се раздават плесници.

:agree:
Може би т'ва е и единствения проблем за момента.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Harka » Чет Юли 05, 2007 7:38 pm

Ееех, кога ти почерне задника, кога станА циганин пък и ти...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Чет Юли 05, 2007 7:40 pm

КънчоДамянов написа:Страшни тапаци са се завъдили и скоро ще се раздават плесници.

Я сподели по-конкретно, щото така нищо не казваш. Кой/какво/защо?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Чет Юли 05, 2007 10:10 pm

Harka написа:Ееех, кога ти почерне задника, кога станА циганин пък и ти...


:agree:
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот perfor » Пет Юли 06, 2007 1:05 pm

Каквото и да предприемете, аз ще подкрепя всяко решение. Промените са хубаво нещо, но да стават плавно, иначе ще има 15 години Преход :D
Ich trinke um meine Probleme zu ertrinken, aber diese Bastarde koennen schwimmen!
Аватар
perfor
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КънчоДамянов » Пет Юли 06, 2007 5:06 pm

Harka написа:
КънчоДамянов написа:Страшни тапаци са се завъдили и скоро ще се раздават плесници.

Я сподели по-конкретно, щото така нищо не казваш. Кой/какво/защо?

Аз само да ги разбера кои са зад никчетата си и ще се разбере. ;)
:beer:
КънчоДамянов
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 8:07 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kapitango » Пет Юли 06, 2007 5:55 pm

Винаги съм се чудел, как успяваме да усерем и превърнем в безсмислен спор почти всяка пусната тема. Та дори и тази. Когато я видях в началото си викам- сега ще има куп добри предложения, от което има шанс да се роди една по- добра визия и функционалнос на любимият сайт. А в момента просто усещате ли на къде отива работата. Просто това си ни е заложено в кръвта на нас БЪЛГАРИТЕ.
КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!
Аватар
kapitango
 
Мнения: 231
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:31 pm
Местоположение: BG- Плевен

Мнениеот PtD » Пет Юли 06, 2007 8:42 pm

Не сме само ние, световна тенденция е. :(!:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пет Юли 06, 2007 9:52 pm

kapitango написа:А в момента просто усещате ли на къде отива работата. Просто това си ни е заложено в кръвта на нас БЪЛГАРИТЕ.


Да бе да. Айде пак национален нихилизъм.
Истината е, че такива промени отдолу не се правят - грешката е, че това предложения изобщо се публикува в публичното пространство. Правиш грешката да очакваш нещо смислено от група хора с най-разнородни вкусове и очаквания.

По темата - предложението за мен е прекалено шарено и неергономично. Наблегнато е предимно на външния вид и почти никак на usability-то. И това не е критика към pnikolov, защото на сляпо и отдолу нагоре няма как да стане.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот perfor » Съб Юли 07, 2007 9:08 pm

Идеята има нужда от изпипване, вярно! Но ако се работи върху нея и се споделят мнения за бъдещия облик, може и да се получи нещо. :)
Ich trinke um meine Probleme zu ertrinken, aber diese Bastarde koennen schwimmen!
Аватар
perfor
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот vasko321 » Пет Юли 20, 2007 3:32 pm

Определено съдържанието на сайта е наистина ценното в случая, а облечено в един по-добър дизайн ще бъде внушително. А и това, че сайтът се обновява от толкова време насам е страхотно. С две думи: има нужда :)
:agree:
Аватар
vasko321
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 19, 2004 8:49 pm

Re: Предложение за промяна на визията на сайта!

Мнениеот Bashmaistora » Пет Авг 31, 2007 3:55 pm

"pnikolov" Главното нещо което му куца е дизайна.. има добри статии, но визуално не са поднесени добре, в смисъл вече сме 2007-ма година, а стила на дизайна е на сайт от 90-те години на миналия век..


Това, което си направил е СУПЕР! БРАУС, дано да го ОДОБРЯТ! :agree: :agree: :agree:
Простакът е непобедим!
Bashmaistora
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 8:29 pm


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта