от Златните мостове към бояна - питане

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

от Златните мостове към бояна - питане

Мнениеот bestbg » Нед Авг 15, 2004 8:20 pm

има ли някоя пътечка? ... примерно към момина скала и от там накъде се тръгва?
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот hlebarka » Нед Авг 15, 2004 8:31 pm

покрай кулата и към водопада, колокото по-надясно , толкова по-става за каране
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот bestbg » Нед Авг 15, 2004 8:32 pm

ще вида утре ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Alien » Нед Авг 15, 2004 9:00 pm

Ееее bestbg, защо не казваш, та и ние да дойдем. :D Ама айде, следващия път като караш - свиркай. А иначе ти как смяташ да се качиш до Златните? Предполагам не с лифт, значи ще буташ до горе? алииии :D:D
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bestbg » Нед Авг 15, 2004 9:08 pm

amи ако искаш ела.... не каня защото казвам от ден за ден ;)

иначе ще карам до там естествено... то не е някъв нечовешки баир... върти се :P ... ако искаш звънни... 088 777 4606 Аз като стана и се нахраня ще тръгвам от Младост към Бояна и от там нагоре
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот jivkonik » Нед Авг 15, 2004 9:22 pm

[quote="bestbg"]

amи ако искаш ела.... не каня защото казвам от ден за ден ;)

иначе ще карам до там естествено... то не е някъв нечовешки баир... върти се :P ... ако искаш звънни... 088 777 4606 Аз като стана и се нахраня ще тръгвам от Младост към Бояна и от там нагоре
[/quote]

Абе човече тая пътека от Бялата вода до Златните дето карахме в събота(и бутахме бая:crying:) не знам колко километра от асфалта ни спести, ама си беше тегава...
Що не се пробаш по асфалта как е и километрите да засечеш и виж дали е по-леко та друг път да знаем...
;););)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bestbg » Нед Авг 15, 2004 9:24 pm

защото за черни връх пътя минава от там (черния път) и затова... тегава беше но не е като по-нататъка където тревата ни беше проблем... може да се кара , а аз асвалт ненавиждам така че там трудно карам :)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Sp0nG » Нед Авг 15, 2004 9:30 pm

От хижа Момина скала има два варианта - към боянския водопад или към драгалевци. Като минавах по първата пътека, се движех по реката и почти не успях да покарам - само камъни и скали, та трябваше не да бутам, а да нося колелото си през почти цялото време. А вчера като се отделих от вас на златните, хванах пътя към драгалевци и Бай Кръстьо. Дотам пък пътеката е добра като настилка, но е страшно обрасла с храсти и е не по-широка от 40-50см, а храстите си шибат:dark:. На две-три места се пресичат и каменни реки, доста широчки и пак носенето е задължително. Но веднъж стигнеш ли Бай Кръстьо...:D

Това е от мен, вие решавате каде да ходите...
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот bestbg » Нед Авг 15, 2004 9:41 pm

към Драгалевц , но как се стига до бай-кръстьо? че не съм го карал :) има ли хора които да ги питам? я разкажи нещо по-подробно ... от хижата на къде да тръгна...? как да се ориентирам за пътеката? и последен въпрос... от Бай-Кръсьо после накъде? че досегта не съм карал и там ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот hlebarka » Нед Авг 15, 2004 9:59 pm

От кулата минаваш покрай хотела и после по нещо като обиколна,
май покрай 1 Есперанто-хижа,
карта си вземи
[img]http://free.bol.bg/hlebarka//efg.jpg[/img]
Като подминеш първото пресичане с шосето(има табела Златни5км)
караш нагоре по пътеката и стигаш до асфалтова алея - тръгваш в ляво и стигаш до пътя за Копитото,подминаваш кулата, после до хотела,караш по единствената пътека после ми е трудно за обясняване, май има табели, но имаше един два разклона покрай Есперанто и Кикиш май, за които си носех карта,като цяло се минава набързо и е кеф.
(жълтото е грешно в началото)
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Sp0nG » Нед Авг 15, 2004 10:19 pm

Минаваш ресторант М.скала(дето е поляната), пресичаш реката и стигаш пред хижа М.скала, продължаваш напред, 10м изкачване и пътеката се раздвоява. надясно и малко нагоре е по-напряко към хижа Камен дел и Драгалевци, по-добре мини оттам, щото аз завих наляво и минах през Есперанто и нещо не ме изкефи пътеката, вярно че е отначалото готино спускане... после оттам пътеката е само една, горе-долу равна, минаваш няколкото реки(каменни) там е доста каменисто и не ми беше много лесно. Като минеш последната река, скоро ще чуеш лифта(драгалевския), има разклонение, тръгни наляво и надолу и след 50-100м междинната станция Бай К. ти е отляво до теб. Слизаш по 6-7 стъпала. оттам има асвалтов път надясно, но направо започва пътека, пак има 2-3 стъпала, почти разрушени...оттам ти си знаеш, пътеката е супер скоростна, но не можеш да се изгубиш, доста е широка ж по-долната си част. по едно време има едно разклонение непосредствено под лифта, аз тръгнах надясно в гората...и не съжалявах. От тук можеш и сам - успех!:D
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Alien » Пон Авг 16, 2004 9:42 am

Хммм не съм си мислил, че през Момина скала може да се ходи до Драгалевци. Аз съм минавал няколко пъти от там, повечето пъти към Княжево, един път към Бояна през водопада (е почти през него :D).

@Sp0nG - "надясно и малко нагоре е по-напряко към хижа Камен дел и Драгалевци". Аз доколкото си спомням точно натам ако тръгнеш се стига до едно място където е имало чешма, и се разклонява на 3 или 4 пътечки. По една от тях се тръгва към Кулата, а по другата се продължава за Княжево. Справка:

http://www.mtb-bg.com/routes/ar014.htm

км. 7,85 на първият маршрут. Ако не съм се объркал тотално де, и вие не говорите за там. :D
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Stuny » Пон Авг 16, 2004 10:02 am

@bestbg
пускай съобщение като караш , нищо че е от ден за ден , аз често съм свободен през седмицата и се случва да карам без да ползвам лифт :) , така че казвай ако искаш компания
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Авг 16, 2004 10:20 am

pi6i me i mene
:)
a ako e subota ili nedelq pi6i i Barbarossa
:)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот bestbg » Пон Авг 16, 2004 12:57 pm

минах го което бях предвидил... по вчерашните ми спомени беше супер трудно до Златните , но днеска си въртях по пъутеката през цялото време... взима се за 2 часа с почивка 20 мин и общо въртене 1 час и 40мин.. така показваше километража... След златните мостове тръгнах за момина скала... стигнах и питах и ме отпратиха към х. Средец и после заслон .. от кикиш тръгнах по една пътека където пишеше: Черни Връх , Алеко , Бай-кръстьо ... карах (бутах на каменните реки) близо 30 мин и стигнах в нещо като пропаст и стабна много студено и се стъмни и реших да се върна до табелата и от там да тръгна към Драгалеския манастир... оттам надолу и после през някви ливади до Околовръсното и после в нас - > Младост 4 ... Сигурно в Сряда пак ще го направя този маршрут , но няма да ги слушам тези от Момина скала и ще си тръгна надолу по пътеките..

тъкмо се прибрах и пред блока се чу "щрак" и видях че жилото на скоростите виси зад мен и се е отскубнало (скъсало) .. явно от един камак днес или един клон ... яко се закачиха ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот glass » Пон Авг 16, 2004 8:42 pm

Srjada i az mislja sutrinta da poteglja nagore s edin prijatel - moze da se vidim - oshte ne sum utochnil marshruta
Аватар
glass
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 4:58 pm
Местоположение: Sofia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта