Не станаха ли много?

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Не станаха ли много?

Мнениеот nikudini » Нед Ное 04, 2007 11:33 pm

Днес бе извършено поредното убийство. Вече почвам да се замислям дали да излизам нощно време в квартала си (а именно Бели Брези). Живея точно на 10-15 метра от местопрестъплението. А да не говорим за богатата криминална история на квартала. Но да беше само това. Факт е че България ни се превърна в една мутренска държава. Убийствата се превръщат в ежедневие, а изпълнителната власт не си върши работата. Питам се докога ще продължи терора по улиците. При това по сред бял ден. :confused:


Едит: Днес наблюдавах работата на криминолозите и полицайте които бяха н аместопрестъплението. Трудно бих казал беше добре свършена работа. Както се казва "Абе не го правят като Хорейшьо." Всикчо беше утъпкано хубаво, а чак след това почна търсенето на улики. Да не говорим за модерната техника. Извадиха един генератор и се опитаха да запалят един прожектор. Е успяха сле голямо дърпане и големи мъки (да не говорим че медийте имаха далеч по силен прожектор, без генератор.) . Но да не виним полицайте за това какво оборудване имат, не са те виновни. Но не бих казал че са много кадърни в работата си.
Последна промяна nikudini на Нед Ное 04, 2007 11:39 pm, променена общо 1 път
Аватар
nikudini
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 10:47 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот RAM-FR » Нед Ное 04, 2007 11:39 pm

Мислиш ли че е случайно, че да те е страх тебе или просто и ти си богат наркодилър намесил се в територията на някой друг ?


едит: за да са кадърни трябват тренировки ;)
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот nikudini » Нед Ное 04, 2007 11:43 pm

RAM-FR написа:Мислиш ли че е случайно, че да те е страх тебе или просто и ти си богат наркодилър намесил се в територията на някой друг ?


Ми не съм, ама не мисля че е нормално да се стрелят по сред бял ден :dunno: . А пък представи си, че случайно минаваш от там. Нищо не пречи и ти да го отнесеш.
Аватар
nikudini
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 10:47 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Makintier » Нед Ное 04, 2007 11:49 pm

nikudini написа:
RAM-FR написа:Мислиш ли че е случайно, че да те е страх тебе или просто и ти си богат наркодилър намесил се в територията на някой друг ?


Ми не съм, ама не мисля че е нормално да се стрелят по сред бял ден :dunno: . А пък представи си, че случайно минаваш от там. Нищо не пречи и ти да го отнесеш.

а нормално ли е да се стрелят по сред черна нощ?
Дай през деня че по-светло,по-ще са точни ;)
Не е важно да си пръв, важно е да си единствен!
Skype - Makintier
Аватар
Makintier
 
Мнения: 902
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 11:16 am
Местоположение: ... на третия етаж

Мнениеот THEZOGGO » Нед Ное 04, 2007 11:58 pm

Ае ве, кво се плашите, нали се правите на гангстерчета ;П
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5620
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот PtD » Пон Ное 05, 2007 12:51 am

Случайни пострадали има доста рядко, доколкото чета в пресата. Хората са професионалисти ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот nikudini » Пон Ное 05, 2007 12:55 am

PtD написа:Случайни пострадали има доста рядко, доколкото чета в пресата. Хората са професионалисти ;)


Да,а чудно как убийците са професионалисти, а криминолозите не :dunno: . Искам да кажа, че колкото работа има стрелците толкова и разследващите. Поредната мистерия на нашата скромна държавица.
Аватар
nikudini
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 10:47 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Ное 05, 2007 12:56 am

По-лесно е да се изсереш, отколкото да познаеш чии са лайната, нали?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Sve3 » Пон Ное 05, 2007 1:18 am

Да, но също така се изисква мозък за да успееш добре да прикриеш следите си, за да затрудниш максималко властите.
Живея в същия квартал, че даже през 1994та година в прословутия блок 29 (където се помещава хралупата ми) загинаха двама служители на НСБОП (и то буквално на същия етаж) при акция за задържане на някакъв канал...Трябва да по преровя у нас купищата архив и ще мога с точност да кажа за какво точно е ставало дума тогава. Още си седят следите от куршуми по стените...преди време даже имаше некролог на двамата загинали служители на системата.
Лека им пръст...
Има ли смисъл да правя списък на всички убииства в жк Белите Брези за последните години...мисля,че ще се съберат към 20тина... и то показни убииства като днешното.
Аватар
Sve3
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 12:55 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот nikudini » Пон Ное 05, 2007 1:24 am

Sve3 написа:Да, но също така се изисква мозък за да успееш добре да прикриеш следите си, за да затрудниш максималко властите.
Живея в същия квартал, че даже през 1994та година в прословутия блок 29 (където се помещава хралупата ми) загинаха двама служители на НСБОП (и то буквално на същия етаж) при акция за задържане на някакъв канал...Трябва да по преровя у нас купищата архив и ще мога с точност да кажа за какво точно е ставало дума тогава. Още си седят следите от куршуми по стените...преди време даже имаше некролог на двамата загинали служители на системата.
Лека им пръст...
Има ли смисъл да правя списък на всички убииства в жк Белите Брези за последните години...мисля,че ще се съберат към 20тина... и то показни убииства като днешното.


До 20 трудно ще стигнеш, ама са бая :crap: . А относно двамата загинали през 1994, мога да кажа че е станал нелеп инцидент. Две полицейски служби пращат свои екипи на едно и също място, но без да се осведомят една друга. И така във въпросния 29 блок, никой не знае кой кой е, и в последствие загиват двама полицай. Още едно доказтелство за ефективната ни изпълнителна власт ( е било е преди 13 години).
А ето я и цялата история на "Бели Брези" :
11 юли 2007 г.
При престрелка в столичният квартал "Белите брези" са ранени 4-ма души - двама мъже, жена и дете. Покушението е извършено от трима маскирани нападатели. По първоначална информация, двамата мъже са македонци, а жената и детето - сърби. На 12 юли 2007 г. става ясно, че жената пострадала при престрелката има два паспорта, както и че е образувано дознание срещу пострадалите за незаконно притежаване на оръжие и наркотици. По-късно се установява, че мъжете, представящи се за македонските граждани Игор Момировски и Методий Доцев, всъщност ползват фалшиви самоличности. На 16 юли 2007 г., след проверка е установена истинската самоличност на участниците в престрелката. Един от простреляните, който е бил с документи на Игор Момировски, всъщност е Жарко Момчилович от Сурдучица, Сърбия. Ранената жена е Мария Рогосич. За нея е установено, че е родена в Белград през 1981 г. и няма данни за криминални прояви. Детето, което също пострада при престрелката, по данни на полицията е на Мария Рогосич и Жарко Момчилович.

19 август 2003 г.
На кръстовището на булевардите “България” и “Гоце Делчев” в София Филип Павлов Найденов-Фатик е убит. При стрелбата е ранен и шофьорът на Фатик-син, Румен Желязков, по прякор Жабата е ранен при стрелбата (Румен Желязков е намерен Мъртъв през месец април 2005 г).

7 март 2003 г.
От засада е прострелян Цветан Василев-Хафти. От сигурна смърт го спасява намиращият се наблизо патрул от Шесто РПУ.

16 август 2002 г.
В заведението “Двете халби” в кв. “Белите брези” е стреляно срещу Илиян Версанов. Версанов е прострелян в крака и е настанен в Пирогов. По-късно по обвинение в престъплението са задържани 27-годишният Рехджан Реджеб Низан, известен като Софийския Роко и Димитър Вучев -Демби. Основната версия, по която работи тогава полицията е, че причина за покушението е дълг от 50 000 долара на Версанов към Антон Милтенов - Клюна. Впоследствие е заведено дело срещу Антон Милтенов –Клюна във връзка с покушението. Заседанията по делото продължават дори и след убийството на Клюна на 31 юли 2005 г.

14 януари 1994 г.
В кв. “Белите Брези” са убити по погрешка полицаите Марин Чанев и Георги Георгиев – Индианеца, от свой колега – сержант Митьо Петров.

:crazy:

Едит:
http://www.duma.bg/2005/0805/050805/socialen/soc-4.html това е от преди две години. Аве аз се изнасям.

Едит 2:
http://news.ibox.bg/news/id_377864292
За какво си говорим!?
Последна промяна nikudini на Пон Ное 05, 2007 1:46 am, променена общо 1 път
Аватар
nikudini
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 10:47 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Sve3 » Пон Ное 05, 2007 1:40 am

Интересен факт...

Пресата дрънка глупости!
Пресен пример...днешното убииство...по БТВ съобщиха, че е станало пред Бистро Лучано...нищо, че местопокушението е на около 30метра...говорим глупости да сме по-интересни...

По повод убииството на фатик...тогава беше истински филм...изкараха стрелеца, че се е показал от заден десен джам на голф 2 или 3 (не помня вече) но голфа е с 2 врати...интересно,нали? Не съм виждал голф с 2 врати да има задни стъкла дето се свалят... :dunno:
А реално случката беше следната :

Мерцедесът на покойника спира на булевард българия по посока център, на светофар за ляв завой по булевард гоце делчев. Зад него спира автомобил, който му пречи да тръгне назад и въпросния голф засича колата на убития за да неможе да потегли напред. Слиза красавец с маска и изстрелва точно 1 патрон
контролен в черепа. Шофьора е ранен при опит да спаси пасажера си.

Присъствах на убийството...всичко друго, което е написано по вестниците е кино...За справка : Архива на МВР, който желае да се убеди... (=
Аватар
Sve3
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1251
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 12:55 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот SpoileR » Пон Ное 05, 2007 2:35 am

nikudini написа:А пък представи си, че случайно минаваш от там. Нищо не пречи и ти да го отнесеш.



Няма да го отнесеш спокойно... който е заслужил, той ще го отнесе... ;)



и въпросния голф засича колата на убития за да неможе да потегли напред.


Хитро е постъпил...
Последна промяна SpoileR на Пон Ное 05, 2007 3:07 am, променена общо 2 пъти
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Demo 9 » Пон Ное 05, 2007 2:38 am

Sve3 написа:Присъствах на убийството...

я си признай направо :popcorn:
Изображение
Аватар
Demo 9
 
Мнения: 960
Рейтинг: 1986
Регистриран на: Пон Май 08, 2006 2:07 pm
Местоположение: София

Мнениеот sharky » Вто Ное 06, 2007 12:03 pm

Не ме дразни толко, че застреляха съсед от 12 етаж на 3метра от колата на мама на паркинга под прозореца ми, дразниме че след като пребъркаха джобовете на трупа и го изнесоха криминалистите си хвърлиха ракавиците в локвата кръв и я зарязаха така. Тая съсирена кръв от мозака на тоз все още седи на паркинга. и ракавиците са там. :dunno: А кофата за боклук е 5м по-надолу. :dunno:
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Sp3c7r3 » Вто Ное 06, 2007 6:39 pm

sharky написа:...А кофата за боклук е 5м по-надолу.


Дее*а мързелите :rofl: :rofl:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Вто Ное 06, 2007 7:20 pm

И кое му е смешното?
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Sp3c7r3 » Вто Ное 06, 2007 7:31 pm

Няма нищо смешно, извинявам се за изказването, хич не беше на място... Проблема е наистина сериозен и този подход към него от моя страна е меко казано глупав... :bowdown:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот sharky » Вто Ное 06, 2007 7:53 pm

Хора, успокойте се, има напредък, някой е хвърлил пръст върху локвата с кръв и вече не се вижда толкова. Имам съмнения, че ръкавиците са още отдолу... :bigeyes:
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот agent_Jekov » Вто Ное 06, 2007 8:16 pm

Sp3c7r3 написа:Дее*а мързелите
Да бе, хич не е смешно, ама все пак- :rofl: :rofl:

Едит:Бати умрялата тема! :rofl: извинявам се
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Мнениеот RAM-FR » Вто Ное 06, 2007 8:26 pm

agent_Jekov написа:Едит:Бати умрялата тема! :rofl:


Ставате двама :popcorn: извинявам се
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта