Antares написа:Post factum info...
Първо се оказа, че ребрата ми не са за Травматологията(108), ами за хирургията(105). После се оказа, че изминалото време е прекалено много за "спешност" и кихнах 25лв. Поне в тях се оказа, че е включен и рьонтгена. Прегледаха ме, снимаха ме и накрая, за моя радост се оказа, че ми няма нищо. Само съм се натъртил.
Отново благодаря за подкрепата.
Antares написа:Не, нямам снимка. Въобще не я "разпечатаха", а и бях на "рентгеноскопия", не знам има ли разлика...
Между другото някой може ли да ми преведе следното:
Рентгеноскопия на бели дробове и сърце Не личат фрактури на ребрени дъги. Разгънат паренхим, без контузионни засенчвания. Свообдни КДС. Сърце - с конфигурация за възрастта и хабитуса.
Абдомен - без пневмоперитонеум и ХА-сенки
parapiteka написа: Т.е пример давам: цифрова фотография без да разпечатваш снимките .....накрая само си ги гледаш на монитор![]()
kotka12 написа:parapiteka написа: Т.е пример давам: цифрова фотография без да разпечатваш снимките .....накрая само си ги гледаш на монитор![]()
хич даже
по-скоро е като да гледаш през визьора на фотоапарата
ама без да снимаш
kotka12 написа:....скопия=ОГЛЕД
....графия=запис на информацията
мисля,че просто не разбра какво искам да кажа
kotka12 написа:пак не ме разбра
след като има запис-вече е графия
Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта