Ако искаш да инвестираш при закупуването - инвестирай в седалка, ръкохватки и педали. Това са компонентите, които се подменят в повечето случай, тъй като са персонални. В зависимост от твоите изисквания и критерии може да подбереш по-широка и по-мека или по-тясна и по-твърда седалка. Аналогично с педалите - по-широки, по тесни, по-леки.
За главините не бери грижа

Не забравяй необходимата екипировка - каска, ръкавички, подходящи дрешки за каране. Особено важно за комфорта и удобството докато си на велосипеда е облеклото - клин с подложка в комбинация с едни свободни леки панталонки, джърси с къс ръкав и windstopper са отличната комбинация за предстоящия сезон.
Също така ще са ти необходими и аксесоари - светлини предни и задни, помпичка, велокомпютър. Така, че все има къде да инвестираш.
