Искам да отбележа, че това, което чета и виждам е даже отлично.
Спирачките Promax имаха свойството да помагат с ускорението на велосипеда от това което виждах на приятелчета ползуващи продукта.
Иначе:
http://screambikes.eu/bg/spirachki/8592 ... m505w.htmlТова е спирачка за планински велосипед. Механичните спирачки са нещо, което позволява на велосипеда да бъде по-евтин като първоначална инвестиция и все пак подготвен за подобрения в бъдеще.
Купува се комплект от 2 броя (139лв) + 2 преходника ако няма в комплекта (38лв) + шкурка 200 2 парчета 100х30мм (50ст)
Демонтират се настоящите спирачки от велосипеда (без каплите).
Взимаш първото парче шкурка и хващаш първата капла за гумата а шкурката на диска както биха стягали накладките.
Въртиш в тази конфигурация докато не ти писне и не престържеш всякаква мръсотия от диска.
Повтаряш на задния диск с второто парче (може да си помагаш с педалите)
Монтираш спирачките.
Регулираш:
https://www.youtube.com/watch?v=W7I6qlSsGdsИли носиш да ти ги монтират / регулират (10/15лв на колело)
След 1 година употреба отиваш в кой да е читав сервиз (аз бих отишъл във Веломания на бул. България или Джестър в Красно село) и обезвъздушаваш/сменяш спирачната течност на спирачките при нужда сменяш накладките (30 до 60лв в случай че трябва да смениш 2 комплекта накладки).
Повтаряш всяка година и живееш спокоен и контролируем живот...
...Поне що се отназя за спирането... иначе искрено бих те посъветвал да си купиш твърда и 2 пъти по-лека рамка и вилка за да се наслаждаваш на карането и да спираш доста по-качествено. Мъкнеш едни излишни 10/15кг които не ти подобряват изживяването освен имиджа пред деца под 12 години.
Каза че ползваш автомобил за това сравнението би било следното - велосипеда ти в момента представлявам Москвич 12-так с изпуснали амортисьори.
Ако смениш спирачките с тези по-горе стъпваш на пикап от преди 91-та с изпуснали амортисьори - пак ще е безмислено тежко с неадекватно окачване но с работещи и силни спирачки.
С алуминиева рамка и работеща вилка отиваш на много запазена Е46-ца

Успех!