По подобие на ето тази тема:
viewtopic.php?f=28&t=171939
Имам следните педали (пластмасова платформа, сменяеми пипове тип болт и гайка)
http://www.bike-house.biz/productv/2799 ... edali.html
Педалите са леки и пластмасоват платформа е здрава, а шиповете държат добре обувката. Това бидейки казано, "пиновете" съвсем не са сменяеми. Представляват болт с гайка, която има легло в платформата. Ако подметката на обувката Ви изтърка болта, можете да го развиете и да го смените с друг, съвместим. От друга страна, ако ударите педала си в камък и огънете пипа(болта) и опитате да го отвиете какво става? Гайката превърта в пластмасовото си легло, разбира се повреждайки го.
Предполагам някой хитър тип би успял да изправи болта си без да нарани резбата. Но леглото на гайката наистина лесно си заминава, тъй че трябва да е бая хитър.
---
Имам и педали, на които шиповете представляват тръбички с външна резба и вдлъбната глава за шестогран. Резбата е чадт от магнезиевото тяло на педала. Тях си представям, че лесно се развъртат, дору огънати, но не съм го правил.
Та тъй.