Помощ за избор на хибриден велосипед

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот speeeder » Чет Юни 16, 2016 12:24 pm

Здравейте,

Започнах да се запалвам по хибридните велосипеди, но за съжаление не знам какво да гледам като основни изисквания. Привлякоха ме лекото въртене, по-голямата скорост и ниско тегло в сравнение с планинските. Препоръчайте ми, моля, велосипед до 500 лв. за каране предимно в София и до околните населени места. Може и да е втора употреба, стига да е в изрядно състояние. Според ценовия клас, в който съм се ориентирал, мисля че е най-добре да е с твърда вилка.

За мен: ръст 186 см, 85 кг, вътрешна дължина на бедрото 84 см.

Предварително благодаря на отзовалите се!
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот 2WBGST » Чет Юни 16, 2016 12:37 pm

Какво предпочиташ? - БГ или 2-ра ръка внос от чужбина?
Ако е българско има добри предложения около 600 лева на Sprint, Cross и Drag.
Но освен вилката трябва да решиш колко скорости искаш (оптимално е 8-мица).
Наблегни на хубави (по-висок клас - с лостчета) команди (избягвай ротационни).
Поразгледай производителите (по сайтове и магазини) и предложи 3-4 фаворита.
Често пъти това от снимката е доста по-различно от това, което ще видиш на живо!
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот speeeder » Чет Юни 16, 2016 1:01 pm

Като цяло много ми допададат подобни хибриди: http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 8/579.html. Този има твърда карбонова вилка и е с 8 скорости, както ме посъветва. За съжаление нямат наличен най-големия размер рамка (56.5 см), но май и той ще е малък за ръста ми.
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот 2WBGST » Чет Юни 16, 2016 1:15 pm

Ами това е модел много сходен на Drag blade. Обаче е доста по-евтин има три плочи на курбела, по-лек е с 500 гр.
На практика говорим за шосейка с право кормило, хибридизирана към пътно каране (никакъв off road).
Този тип колела са леки и много бързи (гумите са 700x23C!!!). Докато при МТБ-хибридизациите стават гуми и над 44 мм.
Такава хибридна-шосейка не е за багажници(не че не може), калници и пр. вело аксесоари. Идеята е да е лека, бърза, но пък не чак толкова комфортна.
Явно ти трябва колело за спорт и бързо придвижване из града. :) За парите си този модел на Shokblaze е ОК!
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Чет Юни 16, 2016 1:37 pm

speeeder написа:Като цяло много ми допададат подобни хибриди: http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 8/579.html. Този има твърда карбонова вилка и е с 8 скорости, както ме посъветва. За съжаление нямат наличен най-големия размер рамка (56.5 см), но май и той ще е малък за ръста ми.

Това което си сложил е всъщност фитнес тип -дериват на шосейните "бегачи" но с право кормило и съответен тип команди за него. Това са му разликите и са свързани с по-непрофесионалната му употреба и по-комфортна позиция на тялото и ръцете спрямо шосейките, но като лекота и бързина е като тях. Друг подобен тип тип са ърбън байковете -като това http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... v-mat.html -малко по-големи гуми и не толкова ефирни рамки като фитнесите. Иначе у нас хибрид наричат кръстоска между МТВ и трекинг, което се води крос тип -нещо такова http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... n-mat.html Става за асфалтови и черни пътища, поради което гумите са с лек оф-роуд бордове и логично има "мека" вилка отпред. И 3-те вида са по-бързи и по-леко вървящи от МТВ главно заради гумите и по-големите предни венци.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот speeeder » Чет Юни 16, 2016 1:54 pm

Благодаря за изчерпателните мнениея. Определено съм говорил за велосипед тип фитнес, но сега като гледам ърбън и хибрид също са добър вариант. Досега карах Sprint с рамка на аполон и в момента, в който стъпих на тесните гуми и различната рамка, разликата беше огромна.
Ще трябва обаче да се пробва всичко на място, тъй като се притеснявам много за размера на рамката.
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот speeeder » Чет Юни 16, 2016 2:13 pm

Какво ще кажете за този велосипед: http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... -2016.html? Той също ли е хибрид или е по към ърбън? И изобщо струва ли си Grand Canyon серията на Drag?
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот Speedmaster™ » Чет Юни 16, 2016 2:18 pm

http://shop.leader96.com/product/view/3 ... bs-hf-blue
http://koleloto.bg/product/1085/cross-2 ... -2015.html
http://bikesport.bg/en/products/1014-sp ... ace-bikes_
Нахвърлих няколко линка,като последните са извън бюжета и най последния го има с право кормило.Не го откривам нещо по сайтовете и сложих този линк,но в мрежата от магазини се открива още.Тези са с твърди вилки,като избор има и с амортисьорни или трърда вилка с Single Shock в диапазон на хода 10-30mm.Вариант е и да си направите сам!
Аватар
Speedmaster™
 
Мнения: 570
Рейтинг: 1448
Регистриран на: Вто Юли 01, 2014 9:07 pm
Местоположение: България

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Чет Юни 16, 2016 2:53 pm

speeeder написа:Какво ще кажете за този велосипед: http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... -2016.html? Той също ли е хибрид или е по към ърбън? И изобщо струва ли си Grand Canyon серията на Drag?

Да -това си е класически "хибрид", а дали си струва зависи спрямо кое. Примерно ако го сравниш с Авалон-а на Крос първоначално виждаш разликата в парите (+почти стотачка), но неговата вилка е по-висок клас и ход, предавките му са 8 отзад, което значи по-добра главина, а и най-малкият венец е 11 зъба. Имам хибрид и понякога ми се иска по равното да имах 10 или 9 зъба най-бърза предавка, защото по равно, гладко и без насрещен вятър явно крачката ми имат силица за още, а отпред 52 просто няма как да стане на рамката. Има си и други +ове като по-добри команди, дерайльри ит. н. но ти си решаваш според джоба.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот 2WBGST » Чет Юни 16, 2016 3:39 pm

speeeder написа:drag-grand-canyon-comp-2016.html? Той също ли е хибрид или е по към ърбън?

Колелото го огледах на живо и го пробвах! Трябва да ти кажа, че КАТО РАМКА и МОНТАЖ, това е ТРЕПАЧА модел на ДРАГ!
ОБАЧЕ основния проблем е, че е 7-скорости, много, много малко (ако ще караш редовно по много и с подходящо темпо).
Например ако трябва да катериш стръмен баир с по-голям или по-малък % наклон с повече скорости е по-добре. При 8-ка и особено 9-ката имаш голям набор от скорости 24-28-30-32-34. Аналогично е и при равно и при спускане - повече предавки по-прецизно ТЕМПО, по-малка умора!
При 7-ка си е мъка, мъка и пак мъка защото НЯМАШ ИЗБОР в правилното продължително ТЕМПО. Говоря от опит 8 годишен (карам с 8-мак и ми е малко, но все пак бива, но по-добре е 9-ка)!
ПРЕДШЕСТВЕНИКА на Grand Canyon(8-мак) V-brake БЕШЕ ХИТ(http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... -2015.html). Този ДРАГ има много добра геометрия, прекрасен монтаж(всичко минава откъдето трябва), подбрани са и са монтирани са правилните компоненти, много добро е поведението му на пътя (бърз, здрав с добра вилка за пътни неравности) и е точно МТБ-хибридизиран.
Става да му слагаш и калници и багажник, ако решиш да се пробваш за велотуризъм! Ето пример за този Гранд Каньон 9-ка:
http://gergoff.blog.bg/turizam/2014/06/ ... -1.1275658
http://gergoff.blog.bg/turizam/2014/06/28/.1277028
Виктор от този форум кара Драг Гранд Каньон 9-ка и може да каже, че това е неуморна хрътка - дълго бяга без да спира.
Ако можеш купувай си Драг Гранд Каньон 8-мак или 9-ка с V-brake (2014 или 2015) понеже рядко ще ти се налага да караш в дъжд и сняг. :)
Що се отнася до Cros Avalon Man - той е с главини joy-tech, които спрямо Formyla са едно ниво по-ниско (карал съм и с 2-те). Драг слагат FORMULA HUBS :agree: - много качествени главини за парите си. При Cross Avalon Man не ми допада, че всичко минава по долната тръба на рамката (но всеки сам си преценя). Има и други БГ-хибриди (8-ци) които си заслужават.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот victortrt » Чет Юни 16, 2016 4:19 pm

Аз вярно ще кажа, че гранд каньона с 27 скорости /9 венеца отзад/ е добър, но нямам голяма база за сравнение с друг брой скорости на хибрид.
Моят обаче е стар модел и доста по - висок клас /вилка, гуми, обтегач, но и цената беше висока и си го взех само заради промоция от 24% намаление в рамките на един 12.12.2014 г./ от обсъждания.
Това е най-оптималното от гранд каньоните на драг, според мен - http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... -2015.html заради 24 те скорости, палцовите команди и заключващата се вилка

Иначе с леки условности около 500 лева и с твърда вилка може да се види и това - http://koleloto.bg/product/1086/cross-2 ... -2015.html на което спирачките можеше да са по - маркови, но стои въпроса/проблема с това, че има 3 вътрешни скорости, които също може да не достигат.
Спринт Синтеро също мисля, че е вариант, защото е с 24 скорости /става въпрос за по-евтиния, с ви-брейк/.

Погледнах аутлета на Шокблейз и видях и това http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 13-Bg.html
Смятам, че е много добър за парите си вариант, защото като се махне багажника и смени задния калник с по-дълъг, респективно се махнат двата калника, става супер. 24 скорости асера, задна главина на шлици, твърда вилка от стомана и кабели вътре си е оферта за тези пари.
Ако се махне карантията и се смени лапата с обикновена, ще олекне доста.
Според мен за посочения бюджет това е колелото, защото е най-универсално, може да стане почти шосейка, а може да се направи на градско или трекинг с подходящите части. Тоест може да се кара "голо" из града и около него по шосета, а ако решиш и го накичиш с багажник и калници, но по-адекватни, ще става за дълги преходи с багаж.
Недостатъците според мен са раздвижната лапа, която тежи, може би евтините гуми, калниците и багажника и това, че скоростите и спирачките са комбинирани.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот speeeder » Чет Юни 16, 2016 4:33 pm

Гледам, че за http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 13-Bg.html имат само размер L. Това за мен няма ли да е малко (ръст 186, бедро 84)? Иначe и на мен доста ми харесва, особено като си гf представя без "карантията". :)
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот 2WBGST » Чет Юни 16, 2016 4:37 pm

victortrt написа:Погледнах аутлета на Шокблейз и видях и това http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 13-Bg.html

Правилно това е за тез пари - гледал съм го на живо с различни рамки и съм разговарял с 2-ма собственика на посочения Ферини. Само мога да добавя, че като недостатък не харесвам курбели 42-32-22 за хибрид. Но понеже курбела е "карантия" :D и може да се сменя и в процеса на износването може да се подмени, но заедно с предния дерайльор. Общо взето това е 99% колелото(ако няма други съображения), което иска питащия по темата.
И все пак ДРАГ ГРАНД КАНЬОН, 8-мак или 9-ка са си емблема и класика във V-brake варианта на съответните хибриди(понеже сега са с дискови спирачки). Нека да добавя, че и размерите на ДРАГ са по-подходящи за по-високи хора.
Що се отнася до Sprint Sintero Man 8-мак - това е един забележителен архив с много добри рамка, възможности и монтаж(по-добре е от Cross Avalon Man). За съжаление към днешна дата, този хибрид на Спринт си остава само един забележителен паметник на ВЕЛО-културата, който никъде не се продава и няма какво да му се коментира. :popcorn:
Последна промяна 2WBGST на Чет Юни 16, 2016 4:49 pm, променена общо 1 път
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот 2WBGST » Чет Юни 16, 2016 4:47 pm

Виж сега трябва да го мериш на място. Това ферини е евтин вариант на шокблейз. Значи 56-ка е доста висок, но щом имаш чатал 84 см си на кантар дали ще ти е удобен. Пробвай първо 52-ка и после 56-ца. Като дължина почти нямат съществена разлика, обаче по-височина разликата е съществена.
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот victortrt » Чет Юни 16, 2016 5:04 pm

За курбела пише Курбел FERRINI AL4-328, 28x38x48 но дали е така и как е.....
Сами по себе си рамката с вилката са достатъчно изгодна сделка за тези пари, а другото е бонус, каквото и да се смени, пак е оферта.
По принцип цената на велосипеда не е единствения разход по него. После има помпа, светлинки, щанги, резервни гуми, сменят се части с по-добри /аз смених педалите, гриповете и колчето на седалката, защото педалите бяха пластмасови, тесни и неудобни, а колчето късо, вече за гриповете просто си харесвам дунапренени, които не оставят черни петна и миризма на гума по ръцете както гумените/.
Възможно е питащият да открие, че трябва да смени гумите, педалите, седалката и т.н., но това са нормални неща.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот 2WBGST » Чет Юни 16, 2016 5:16 pm

victortrt написа:За курбела пише Курбел FERRINI AL4-328, 28x38x48 но дали е така и как е.....

Тези колела, които аз съм гледал (преди 2 години) са общо 3 броя и бяха с 42-32-22. Дори не единия собственик му направих забележка точно за курбела, че е с по-малко зъби. Значи трябва да се гледа на място с какъв курбел се продава.
Също така спиците са 36 бр., ако е така добре е, но може да са и 32. (Аз предпочитам 36 спици). Така че трябва да се провери с колко спици е конкретното колело.
Както и да е при покупка на колело всеки да си прави списък за това какво да гледа и на кое да обърне най-голямо внимание. :)
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот victortrt » Чет Юни 16, 2016 5:31 pm

:beer: Дано сме били полезни, че нещо само ние пишем вече :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот speeeder » Пет Юни 17, 2016 8:22 am

В никакъв случай не сте останали сами в темата. Вчера бях възпрепятстван да пиша.
Безкрайно ви благодаря за мненията и съветите! Без вас кой знае на какъв боклук щях да се метна. :)

Определено вариантите остават Drag Grand Canyon Pro 2015, Shockblaze VINTAGE Man ACERA 24V 2013 и евентуално Cross AVALON Man Cross version 28". За Но това ще покаже пробата, която мисля да правя в събота. Само ако може де ме ориентирате къде в София мога да пробвам Shockblaze-a, че от сайта разбирам, че само он-лайн се продава.

Отделно какво мислите за тeзи Гранд Каньон в OLX: http://olx.bg/ad/drag-drag-grand-canyon ... d096576ff1 и този http://olx.bg/ad/drag-kanon-pro-ID5TqZ8.html#55541f0429? Струва ли си да се занимавам или да се ориентирам само към нови от тези, които ми предложихте?
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Пет Юни 17, 2016 8:25 am

Не пречи да ги "навестиш", а иначе Виктор да каже, че има наблюдения. Това което е "про" ми се струва че ще ти е малко, а другото няма описание. Те общо взето новите велосипеди подходящи като тип и цена привършиха :dontknow: та предлагам да поразгледаш и "секънд хенд-а". Само че като търсиш, не пиши хибрид или друго (щото малцина обявяват коректно), а просто слагай велосипед 28" и имай търпение да огледаш всичко.
Ако още не си размислил за твърдата вилка -това https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%BA%D0%B0 ми се струва добро за парите си, стига да не ти е голямо.
Това направо си е ново https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%B5%D0%B2 но аз бих взел това https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%BB%D0%B0 - добра марка е, размера ще ти пасне и реално от хибрид човек няма какво повече да очаква в разумната ценова граница. Завиши малко бюджета + малко пазарлък и :clap:
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот speeeder » Пет Юни 17, 2016 8:48 am

Това https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%BB%D0%B0 наистина изглежда доста добре, стига да е в изряден вид. Притесняват ме единствено хидравличните спирачки. Досега не съм имал опит с подобни, но съм чувал, че изискват регулярна профилактика в сервиз. Вярно ли е?
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот speeeder » Пет Юни 17, 2016 9:09 am

Отделно между https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0-10104198 и http://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2%D0% ... 13-Bg.html кое е по-добрия вариант?
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Пет Юни 17, 2016 9:53 am

Еми те са различни типове. Ферини-то си е чисто градско, докато синьото е хибрид -освен за града става и за черни пътища из околията и е по радващ байк за транспорт и разходки, та си прецени кое ти е по-нужно. Ако ще махаш калниците и багажника, какъв е смисълът от тоя байк? Като компоненти са "един дол дренки", но на теория Феринито е с по-горен клас дерайльори, но като функционалност разликата е нищожна. Аз наистина бих взел Уинора-та. Правен е от и за западна Европа, оборудването е доста по-добро (и без да е обявено), а и да има проблем с хидравликите (в което не вярвам понеже не е екстремно ползван МТВ) той се решава. Профилактиката е относително понятие (според употребата), най много да са за смяна накладките, а ако са дръпнали въздух се обезвъздушават (в сервиз) еднократно и туйто. Ако не спират ще го усетиш още като го пробваш преди плащане, но не вярвам продавача да не се е погрижил.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот speeeder » Пет Юни 17, 2016 10:02 am

Ясно... последно да разбирам ли че Уинората е дори по-добра и от Grand Canyon? Май везните се накланят все към нея. Мен също ме блазни западното производство.
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Пет Юни 17, 2016 10:25 am

В пъти -стига да не е продадена вече.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот victortrt » Пет Юни 17, 2016 10:33 am

Сега вече последният въпрос ме разби. Няма как да сравняваме ново със старо, но при цените на старо втория гранд каньон е по-добър от първия /по-висок клас модел/, а уинората е по-добра от двата като идея, замисъл, изпълнение като нов велосипед. Ако е запазена, я вземай, макар мисля, че скоро пак се обсъждаше точно тя в подобна тема.
Всичко по нея подлежи на смяна с нови компоненти, което си е важно, и хидравличните спирачки и части за тях се намират, и части за скоростите също.
Отделно хидравличните спирачки се налагат все повече при хибридите.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот speeeder » Пет Юни 17, 2016 12:25 pm

Мдааа, уинората е продадена от доста време... :( :( :(
Засега оставащите варианти са Grand Canyon Comp или Pro. Зависи как се справя със събирането на бюджета. Ако не успея да събера парите се надявам, че 3х7 скорости и по-ниския клас вилка на Comp-a няма да са крещящ недостатък за моя опит. :praying:

Отделно това https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0-10104198 го спазарих за 450 лв., но мисля, че не си струва инвестицията.

Още веднъж благодарности на всички за съветите!
speeeder
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Сря Апр 22, 2015 2:00 pm

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот victortrt » Пет Юни 17, 2016 12:48 pm

Според мен виж и в Макс байк какво има, работят и в събота.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Пет Юни 17, 2016 1:18 pm

speeeder написа:Мдааа, уинората е продадена от доста време... :( :( :(
Засега оставащите варианти са Grand Canyon Comp или Pro. Зависи как се справя със събирането на бюджета. Ако не успея да събера парите се надявам, че 3х7 скорости и по-ниския клас вилка на Comp-a няма да са крещящ недостатък за моя опит. :praying:

Отделно това https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0-10104198 го спазарих за 450 лв., но мисля, че не си струва инвестицията.

Още веднъж благодарности на всички за съветите!


:bawling: Добрите оферти бързо изчезват. Иначе синият Солид (не знам чие производство е) ако има гаранция, вилката му не е някои стоманен ZOOM и предните венци са 48/38/28 зъба мисля не е лошо за парите си. Разглеждай редовно секънд хенда и наистина виж по фирмените магазини на българските производители. Някои от тях продават и на изплащане (като всичко в днешно време) което ще ти даде възможност за по-добър велосипед като начална покупка, без да се налага нещо да оптимизираш или да се примиряваш с компромисите.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот victortrt » Пет Юни 17, 2016 2:12 pm

Мисля, че обявите като на синия солид са на хора, които продават велосипеди, произведени от Лидер 96, но за износ и с по-нисък клас части от тези, с които се изнасят тези велосипеди.
Гледам имат и оригинални техни интересни хибриди. Това е добро за парите си -http://shop.leader96.com/product/view/3714/arch-1-1
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Помощ за избор на хибриден велосипед

Мнениеот carmo » Пет Юни 17, 2016 2:55 pm

Ей, виж на какво попаднах. Направо ще черпиш (ако не го изпуснеш). http://olx.bg/ad/prodavam-velosiped-cro ... c9da288ba2 Преди време съм го виждал и пробвал на живо, мислейки да сменям моя хибрид. За цената си като нов е чудесен, а за тази е направо подарък. Това са му компонентите https://hemus-bikes.com/shosejni-velosi ... 8-man-2009 а ако не ти говорят нищо, другите участници в темата ще потвърдят че си струва всеки лев (и десен оборот на педалите) :D Наистина е много лек на пипане и вървене и смятам че ще ти стане -съдейки по височината на седалката е каран от висок човек.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Следваща

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта