И така, след кратко умуване и мерене с линийка, ми хрумнаха следните предложения за максимално допустими размери на подписи и аватари:
- за подпис чрез графично изображение - до 640х100 пиксела и до 100КВ
- за подпис с текст - до три реда с нормален размер на шрифта, до пет реда с минимален размер на шрифта (size 1) и по-малко от три реда (по преценка на администратора/модераторите) при използване на по-голям шрифт.
- за подпис чрез комбинация от текст и графични изображения - да се вместват приблизително в ограничението 640х100 пиксела и 100КВ, като допълнителната преценка при нужда ще е на администратора/модераторите.
- за аватар ограничението технически е 100х100 пиксела, но предлагам и допълнително ограничение от 50КВ (с оглед използването на малки кратки анимации).
Както вече уточнихме, когато реша окончателно какви да са максималните размери, те няма да бъдат налагани автоматизирано, а само чрез предупреждение и, ако се налага, изтриване от страна на администратора/модераторите. Всеки, който забележи, че нечий подпис или аватар надхвърля допустимите размери, ще може да ни изпрати сигнал, за да вземем мерки.
Очаквам коментари за посочените размери, както казах, не са окончателни, а само повод за дискусия
