Мен ако питаш Крос тая година вадят предложения, които чупят ръцете по отношение на цена/кечество. Това е разбира се ако можеш да преглътнеш предубежденията си, че Крос е марката на колелата на децата от квартала
http://crosscycle.com/promo/12.htmДвата най-скъпи модела Traction G30 и Grip 130 са невероятно добри за цените си. В грип 130 получавш така желания от теб дерейльор XT, редом с въздушна вилка и хидравлика ! Всъщност като се зачетох повече излиза, че окомплектовката е почти идентична с Scott Scale 60 за
860лв по-малко !!! А ето и една примерна модификация (ако все пак държиш да изхарчиш 2000лв)
Купуваш Grip 130 за 1240 лв до края на Април / началото на Май (трябва да се следи на сайта докога е промоцията) и правиш следните подобрения:
- сменяш вилката с Реба - на Рекона би трябвало да можеш да му вземеш 400лв като чисто нов, т.е Ребата е за нови 500лв
- сменяш гумите с някои от по-леките модели на Швалбе - Ноби Ник / Рейсинг Ралф се водят за най-добрите и са м/у 475 и 650 гр в зависимост от широчината и модификацията.
И така по-отношение на цена : 1240 + 500 + 50 = 1790лв
По отношение на тегло: 12,86 кг - 0,4кг - 0,4кг = около 12кг. Ако си маниак на тема тегло може да се смъкнат още 400гр от седалка/колче/кормило/лапа, за оставащите пари до 2000лв.

Честно казано не разбирам фенщината към определени марки.. и това се отнася за всяка една стока. Винаги най-добрата покупка е тази, която печели по отношение качество / цена.В условията на глобален конкурентен пазар премиум марките, които лежат на стари лаври, биват бързо застигани от "пробиващи" на пазара марки, които предлагат сходни по качества, но по-евтини изделия. Както каза Джеръми Кларксън от Топ Гиър "Ако в момента Китай е най-големият купувач на луксозни европейски автомобили, то след време Европа ще е най-големия купувач на китайски автомобили"